top of page

Слабкі сигнали великих неприємностей


Одна з найбільших помилок керівників організації, які досягли успіху – не помічати слабких сигналів. Успіх сприймається як дещо постійне. Ейфорія від успіху притупляє бажання керівників сприймати слабкі сигнали.

Такі керівники: а) спеціально будують такі організаційні структури, які мають огородити їх від незначного (на їх погляд) зворотного зв’язку; та/або б) вигадують виправдання неважливості слабких сигналів.

Ну і що з того, що клієнти почали скаржитися на якість продукту – це ж лише 0,02% від обсягу продажів. Дефіцит продукту? Але ж в асортименті є ще кілька сотень найменувань – хай беруть те, що є. А про те, що менеджер нагрубив клієнту або замовлення було виконано із запізненням – керівник, скоріш за все, не дізнається ніколи. Ці моменти так і залишаться всередині своїх департаментів.

Погляньте на цей скріншот.



Це реальний скріншот з провідного сайту з пошуку роботи. Так, безумовно, їм потрібен керівник відділу навчання, в першу чергу, навчання правопису та використання текстових редакторів. Як таке можна було допустити, якщо навіть Ворд підкреслює подібні помилки. Важко було перевірити? Співробітник не тримається за свою роботу? Йому мало платять? Відсутній контроль? Це я вже мовчу про жарти, в міру розпущеності тих, хто читає цю об’яву.

Коротше, імідж компанії дуже легко помножити на нуль, адже погана інформація поширюється набагато швидше, ніж гарна. Такі збитки навіть не вимірюються. До речі, я знаю керівників, які, після отримання листа від партнерів, в якому були граматичні помилки, казали: «Та про що з ними взагалі можна говорити, якщо вони не здатні знайти грамотного секретаря».

А щодо нашого прикладу, то, врешті решт – такий відділ з найму, звісно, якщо це він розмістив оголошення, ніколи не зробить свою компанію насправді успішною. Адже таке відношення навіть на дрібному рівні вже багато про що говорить.

Отже, слабкі сигнали - це такі ознаки подій, явищ, які не сприймаються діючою системою управління, але виявляються важливими після їх посилення. Саме про слабкі сигнали потім говорять: «Треба було ж щось робити» або «Я ж вам казав», але ця реакція є запізнілою.

Що можна порадити керівникам? Порада єдина – будувати систему посилення слабких сигналів та реагування на них. Цьому має сприяти відповідна корпоративна культура, системи навчання, мотивації та інформування керівництва тощо. Зрозуміло, що кризи – це ще й можливості для розвитку, ну ви чули цю фігню про ієрогліфи, але я пропоную не доводити до цього, а «ловити» слабкі сигнали.



Yorumlar


Консалтингова компанія

Ми допоможемо Вам зробити наступний крок !

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Instagram

©2024 by NextStep Consulting.

Адреса

14000, м Чернігів, Україна

Email

Tel

+38 (068) 5043768

bottom of page